Sportowy weekend nad Tonem [06-07.10.2018] – sprawozdanie oraz wyniki przeprowadzonych zawodów

Sportowy weekend nad Tonem [06-07.10.2018] – sprawozdanie oraz wyniki przeprowadzonych zawodów

[box]

Z okazji 60. lecia zorganizowanego wędkarstwa w Goleszowie Zarząd Towarzystwa Wędkarskiego TON w Goleszowie zorganizował w dniach 6 – 7 października 2018 r. imprezę pod nazwą „Sportowy weekend nad Tonem”. Zawody sponsorował Śląski Urząd Marszałkowski, a honorowy protektorat objęła Sylwia Cieślar, zastępca Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego.

W sobotnich zawodach Nordic Walking zmierzyły się panie na dystansie 6 km (6 x 1000 m), a wędkarze rozgrywali zawody spinningowe.

Amatorzy strzelania z łuków walczyli o prymat w kategorii dorosłych i dzieci. Dzieci i młodzież brały równocześnie udział w zawodach wędkarskich. Dzieci, które nie łowiły miały okazję pokonywać tor przeszkód ustawiony przez strażaków z Goleszowa.

Uczestniczący w sportowych zmaganiach otrzymali puchary, dyplomy oraz ciepły posiłek. Wszystkie dzieci obecne nad akwenem obdarowano słodyczami.

Zarząd Towarzystwa Wędkarskiego składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przeprowadzenia konkurencji sportowych. Sprawozdanie fotograficzne znajduje się TUTAJ.

Oficjalne podsumowanie świętowania 60-lecia odbyło się w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Goleszowie w dniu 17 listopada br , gdzie referat obrazujący historię i rozwój wędkarstwa przedstawił Prezes TW TON Jan Śliwka. Zebrani obejrzeli FILM oraz ponad godzinny pokaz slajdów obrazujący rozwój tej dyscypliny w Goleszowie. Refleksjom i wspomnieniom nie było końca.

[/box]

[box]

Klasyfikacja końcowa zawodów  „Nordic Walking” przeprowadzonych  z okazji 60-lecia sportu wędkarskiego w Goleszowie w ramach  „Sportowego weekendu nad Tonem”

[/box]

[box]

Klasyfikacja końcowa

[green_arrowlist]

 • 1 miejsce – Zofia Maciejczek
 • 2 miejsce – Elżbieta Duraj
 • 3 miejsce – Joanna Macura

[/green_arrowlist]
[/box]

[box]

W zawodach uczestniczyło 18. zawodników. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Katowicach. Wszyscy startujący otrzymali bezpłatnie ciepły posiłek oraz napoje chłodzące. Zawody zorganizowano w związku z obchodami 60-lecia sportu wędkarskiego w Goleszowie w ramach „SPORTOWEGO WEEKENDU NAD TONEM”, którego sponsorem był Urząd Marszałkowski w Katowicach.

Zarząd TW TON

[/box]

[divider]

[box]

Klasyfikacja końcowa Wędkarskich Zawodów Spiningowych dla członków TW TON

[/box]

[box]

Klasyfikacja końcowa

[green_arrowlist]

 • 1 miejsce – Andrzej Ćwiartka
 • 2 miejsce – Konrad Mączka

[/green_arrowlist]
[/box]

[box]

Zwycięzcy otrzymali Puchary i Dyplomy. W zawodach uczestniczyło 5 zawodników. Nagrodzonych zostało pierwszych dwóch zawodników. Zawody zorganizowano w związku z obchodami 60-lecia sportu wędkarskiego w Goleszowie w ramach „SPOTROWEGO WEEKENDU NAD TONEM”.

Wszyscy startujący otrzymali ciepły posiłek i gorące napoje.

 

Kapitan sportowy

[/box]

[divider]

[box]

Klasyfikacja końcowa zawodów  łuczniczych „Celując w 60-tkę” przeprowadzonych  z okazji 60-lecia sportu wędkarskiego w Goleszowie w ramach  „Sportowego weekendu nad Tonem”

[/box]

[box]

Klasyfikacja końcowa – grupa wiekowa do 16 lat

[green_arrowlist]

 • 1 miejsce – Semen Davidov [36 pkt.]
 • 2 miejsce – Zuzanna Dobrzyńska [35 pkt.]
 • 3 miejsce – Oleg Davidov [28 pkt.]

[/green_arrowlist]
[/box]

[box]

Klasyfikacja końcowa – grupa wiekowa powyżej 16 lat

[green_arrowlist]

 • 1 miejsce – Ryszard Florczykiewicz [15 pkt.]
 • 2 miejsce – Karol Hławiczka [13 pkt.]
 • 3 miejsce – Dorota Skark-Pieprzka [9 pkt.]

[/green_arrowlist]
[/box]

[box]

W zawodach uczestniczyło 46. zawodników. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Katowicach. Wszyscy startujący otrzymali bezpłatnie ciepły posiłek oraz napoje chłodzące. Zawody zorganizowano w związku z obchodami 60-lecia sportu wędkarskiego w Goleszowie w ramach „SPORTOWEGO WEEKENDU NAD TONEM”, którego sponsorem był Urząd Marszałkowski w Katowicach.

Zarząd TW TON

[/box]

[divider]

[box]

Klasyfikacja końcowa Dziecięco – Młodzieżowych Zawodów Wędkarskich  przeprowadzonych  z okazji 60-lecia sportu wędkarskiego w Goleszowie w ramach  „Sportowego weekendu nad Tonem”

[/box]

[box]

Klasyfikacja końcowa – grupa wiekowa do 12 lat

[green_arrowlist]

 • 1 miejsce – Grzegorz Winiarski [53 pkt.]
 • 2 miejsce – Igor Prochot [33 pkt.]
 • 3 miejsce – Mateusz Gluza [33 pkt.]

[/green_arrowlist]
[/box]

[box]

Klasyfikacja końcowa – grupa wiekowa od 13 do 16 lat

[green_arrowlist]

 • 1 miejsce – Eryk Dec [57 pkt.]

[/green_arrowlist]
[/box]

[box]

W zawodach wzięło udział 44. dzieci i młodzieży. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy słodycze, napoje i gorący posiłek ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Katowicach. Zawody zorganizowano w związku z obchodami 60-lecia sportu wędkarskiego w Goleszowie w ramach „SPORTOWEGO WEEKENDU NAD TONEM”. Udział w zawodach był bezpłatny. Fotograficzne sprawozdanie z tej imprezy można zobaczyć na naszym portalu internetowym.

Zarząd TW TON

[/box]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót na górę